środa, 16 stycznia 2013

Do Pana Jerzego O. nam dalekoZgodnie z obietnicą i elementarną przyzwoitością prezentujemy rozliczenie trzeciej już licytacji kalendarza FatH, Jej rezultat niebywale nas zaskoczył.  Po podliczeniu wpływów i wyłuskaniu egzemplarzy autorskich dla tych którzy nie załapali się do „lucky loosers” okazało się pieniędzy jest jeszcze więcej. 4968,38 pln i tyle wysłaliśmy na subkonto Ani Bulandy w PTWM.  Jesteśmy więcej niż pewni że nie jakość wydawnictwa a chęć pomocy i gorące serca zadecydowały o takim efekcie – w końcu za niecałe 30EUR można mieć kalendarz WW Kanumagazina.Dla pełnej przejrzystości akcji informujemy też, że w ramach podziękowania dla Wszystkich Ofiarodawców dostaliśmy od rodziców Ani butelkę sądeckiej śliwki, Zdrowie Wasze.

sobota, 5 stycznia 2013

Na Zachodzie bez zmianPodczas kiedy ma północny wschód od Dunaju kipiały emocje związane z wymianą kalendarza F@TH, w położonym na południowy zachód od Pięknej Modrej Rzeki Tyrolu odbywało się zgrupowanie Bojówki Freeride'owej FATH.

Skład Bojówki FR był szeroki i zawierał osobników od OJ Założyciela, przez OPN (Ojców Podwójnych Niezrzeszonych, a nie Ojcowski Park Narodowy), Kawalerów i Kawalarzy po creme de la creme wycieczki czyli Matkę Póltorówkę, oraz CnJ  vel spiritus movens dużej części  F@TH'owego zamieszania.

Narciarstwo - jak koń - jakie jest każdy widzi . Jest to proste ślizganie się po zamarzniętej wodzie. Im szybciej tym lepiej.  Czasu na fotografowanie nie było, za to zabawy było moc, a warun z dnia na dzień był coraz bardziej łaskawy. Z ciekawszych emocji udało się Bojówkarzom podciąć jedną, książkową, deskę śnieżną i spędzić trochę czasu na szukaniu przysypanych przez nią nart, zgubić dwie klamki od plecaka ABS oraz "wybuchnąć" sporą kawiarkę co poskutkowało koniecznością pokrycia kosztów malowania kuchni apartamentu.


Kulinarny odłam Bojówki FR donosi, że Apfelstrudel, Weizenbeer i Gulaschsuppe wciąż smakują tak samo. Słowem "na zachodzie bez zmian".


Jak widać FatH rośnie nie tylko w pasie, oprócz Bojówki Freeride'owej konstytuują się też
FatH Running Guerilla,
FatH Vertical Playground, zwany też Partyzantką Pionu
FatH aka  Free at Heel czyli telemarkowy zastęp bojówki freeride oraz
Wyspecjalizowany zespół ds podróży z dzieckiem do lat 3 w regiony zagrożone malarią